ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

for view wishlist please login

go to shop

تقویت چشم با داروهای طبیعی

چشم انسان عضوی مرکب است که از 7 طبقه و سه رطوبت تشکلیل شده است: طبقه ملتحمه، طبقه قرنیه، طبقه عنبیه، طبقه عنکبوتیه، طبقه شبکیه، طبقه مشیمیه، طبقه صلبیه، رطوبت بیضیه، رطوبت جلیدیه و رطوبت زجاجیه؛ تقسیم ‏بندی طب سنتی نشان از دقت علمای فن پزشکی است. درمان‏ها نیز بسیار حکیمانه و مؤثر بوده است.
چشم یکی از ظریف‏ترین و حساس‏ ترین اعضای بدن می‏ باشد. در طب سنتی ده‏ها نسخه طبیعی شوینده در علم پاکسازی چشم وجود دارد که هم می‏ شوید و هم تقویت می‏ کند و هم بر عمر سلول‏های بینایی می‏ افزاید.
عینک زدن در مرحله اول پذیرفتن و تثبیت بیماری و ضعف چشم است. اگر شخصی با گذاشتن عینک ضعف چشمش برطرف می‏ شود دیگر چه دلیلی دارد که جویای علت ضعف چشم خود بشود و دنبال درمان برود؟!
از منظر طب پایه، ابتدا سوءمزاج بوجود آمده که مانع تقویت و تزکیه چشم شده است مورد بررسی قرار می‌گیرد. ممکن است این سوءمزاج اعضای دیگر را هم تحت تأثیر قرار داده و بیماری‏های دیگری هم برای اعضای دیگر در شرف پیدایش باشند؟ تکلیف آن‏ها چه می‏شود؟
طب پایه توجه می‏ کند به علت ‏العلل یا علت اصلی که موجب بیماری شده است؛ اما طب علمی نگاه می‏کند به خود چشم و در می‏ یابد که بر فرض در شبکیه اشکالی از قبیل خونریزی داخلی، بالا رفتن فشار چشم و غیرو بوجود آمده است. در طب قدیم و طب پایه ایرانی-اسلامی به دنبال علت می‏خواهد بداند:
شاید علت در جمجمه و حجاب مغز باشد، شاید نزولات مغز به چشم آسیب رسانده است. شاید از معده بخار اخلاط صعود کرده و موجب بیماری شده، شاید کبد مقصر است، شاید عامل انسدادی در اطراف کره چشم و یا جمجمه در کار ایجاد راه بندان بوده است!
ساده اندیشانه‏ ترین تفکر را طب جدید علمی ارائه می‏ کند که به هیچ عاملی توجه ندارد. تنها به علت ظاهری که توسط ابزارهای پیشرفته جدید شناخته می‏شود تکیه کرده و درمان را با وسائل علمی جدید آغاز می‏ نماید.
نگهداری چشم شامل سه مرحله است:
پاکسازی و پیشگیری
پاکسازی چشم شامل چند دستور است. شستشوی چشم با داروهای گیاهی و طبیعی مندرج در طب ایرانی-اسلامی هم پاکسازی است و هم تقویت و هم علاج! برخی از آن داروها به این ترتیب است:
قطره قنطوریون(گل‏ گندم)
هر شب کمی قنطوریون را مانند چای دم کرده یا بجوشانند قبل از خواب در چشم بچکانند.
قطره عناب
هر شب سه عدد عناب را شکسته و در چند قاشق آب قرار دهند. صبح صاف کنند و چند قطره در چشم بچکانند و چند دقیقه بعد بشویند.
قطره آب پیاز
چند قطره آب پیاز را هر شب طی چندین شب در چشم بچکانند هر نوع آلودگی و چرک و ناراحتی‏های حساسیتی عفونت و جرب و آبریزش چشم و ضعف چشم و سفیدی تازه که بر سیاهی چشم افتاده است را مفید است.

قطره رازیانه، بابونهو گل ختمیهر کدام تنها یا با هم جوشانده یا دم کرده و در چشم بچکانند برای همه ابتلائات چشم و پیشگیری از ضعف چشم مفید است.

قطره آب خارک و آبغوره بی نمک
آب خارکرا با آب غورهبجوشانند تا غلیظ گردد. در چشم بچکانند برای هر نوع مشکل چشم چه در امر درمان و چه در امر پیشگیری مفید و معالج است.

قطره انزروت
انزروتو رازیانه از هرکدام یک قاشق چایخوری را نیم کوب کرده، در نیم استکان گلاب ریخته روی شعله ملایم بجوشانند تا نیمی بماند، صاف کرده و نصف قاشق چایخوری عسل و نوک قاشق چایخوری زعفرانبرآن افزوده و یک دقیقه می‏ جوشانند و از آتش بر می‏گیرند. دو سه قطره آب‏لیموترش تازه بر آن می‏ افزایند و هفته‏ای دو تا سه بار در چشم می‏ چکانند.
این نسخه بی بدیل در پاکسازی چشم و در حقیقت تازه کردن آن است. زمان مصرف این نسخه یک هفته بیشتر نیست و جای نگه‏داری آن در یخچال است به سبب آن که زود فاسد و متعفن می‏ گردد. هر 2 روز و هر فصل یک هفته از این نسخه استفاده می‏شود. همراه با تقویت کننده‏ هایی که در این بخش مذکور است آنان که می‏خواهند از چشم خود در راه کسب علم و دانش بهره ببرند کاری بس دقیق و شایسته برای حفظ چشم حتی در صد سالگی است.
خون‏گیری
هر سه ماه یک بار سه عدد زالوی بسیار ریز زیر پلک پایین چشم‏ها انداخته می‏شود.
حجامت‏ عام و حجامت سر و حجامت دو طرف بینی در تحکیم نور چشم می‏ تواند بجای زالو مورد استفاده قرار گیرد. میزان خون‏گیری توسط پزشک متخصص طب پایه ایرانی-اسلامی تعیین می‏شود. چنانچه مزاج عمومی چشم به سرد مزاجی کشیده شده است خونگیری جایز نیست تا آن که سردی مزاج شناسایی شود که آیا با ماده است یا بدون ماده؟ سردی زیاد است یا کم؟ زمانی که حالات مزاجی مشخص شد با داروهای مناسب مزاج چشم را به تعادل باید کشاند، آنگاه دستور خون‏گیری با شرایط مخصوص داده خواهد شد. قطره معروف به انزروت دارای ترکیبی است که مزاج چشم را به تعادل می‏رساند و با کمک خونگیری و مسهل و منضج‏های مناسب و داروهای تقویت کننده، چشم را تقویت کرده و به حالت عادی باز می‏ گرداند. اگر یکی از اندام‏های نزدیک به چشم خون ناباب به چشم برساند و موجب ضعف آن شود باید مزاج آن عضو را شناخت و تعدیل نمود و رگ‏هایی را که در رساندن خون آلوده و کثیف به چشم مقصر هستند با روش‏های خونگیری طب ایرانی-اسلامی خون‏گیری نمود.

سردبیر

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. عاطفه مرادی say:
  21:03 1394/02/17

  سلام حاج آقا خواستم گیاهی معرفی کنم بهتون که خیلی خاصیت داره نامش انقوزه است. منشأ آن در یزد ,,میباشد.خودرو است در کویرهای یزد.ضد انگل است

  • admin say:
   09:25 1394/04/20

   سلام ممنون ازلطف شمادرکرج هم طرف آتشگاه این گیاه وجودداردکه باتیغ زدن جمع میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Short url:
0